Wyjazdowe zmagania Arki

W ostatni weekend starsi tenisiści stołowi Arki grali w Grand Prix Polski Juniorów w Brzegu Dolnym, najmłodsi w Grand Prix Podkarpacia Żaków w Błażowej, średniacy w meczu V ligi w Rzeszowie.

                                   Pechowe losowanie, dobra gra
        Tak można podsumować występ Jerzego Barana i Dominiki Kułacz w Grand Prix Polski Juniorów w Brzegu Dolnym w sobotę 12 października.
        Turniej ten miał rekordową obsadę, bo w trzydniowych zmaganiach wystąpiło około 160 juniorów i 100 juniorek. Po piątkowych eliminacjach do sobotnich gier w 16 grupach zakwalifikowało się po 64 zawodników i zawodniczek.

 
        Jurek w sobotę wygrał 2 mecze i 3 przegrał. Przegrał z takimi asami, jak reprezentant Polski juniorów – Patryk Zatówka, jak się później okazało zwycięzca całego turnieju. Zawodnik Arki trochę speszony, gładko przegrał pierwszego seta, ale w kolejnych toczył już wyrównany pojedynek. Ostatecznie przegrał 0:3. Dwa kolejne mecze Jurek rozgrywał z zawodnikami z Małopolski i oba wygrał: 3:2 z Pietrzakiem i 3:1 z Subikiem. Drugie miejsce w grupie dało mu awans do turnieju głównego.
         Tu również rywal z najwyższej półki – Sławomir Dosz. Z każdym setem było lepiej, w ostatnim Jurek nawet prowadził 10:6, ale przegrał na przewagi 12:14 i cały mecz 0:4. Ten rywal zawodnika Arki też później stanął na podium, bo zajął 3 miejsce.
         Ostatecznie Jerzego Barana sklasyfikowano w przedziale 25-32.
         Dominkę los też nie oszczędzał w doborze rywalek w turnieju grupowym. Najpierw trafiła na reprezentantkę Polski kadetek – Karolinę Lalak i przegrała 0:3.  Później wygrała walkowerem z Bagrowską z Płocka, następnie po pięknym, zaciętym pojedynku uległa o 2 lata starszej Paulinie Krzysiek 2:3, a była bliska wygrania 3:1. Trzecie miejsce w grupie nie dało awansu do turnieju głównego. W turnieju pocieszenia wygrała 3:0 z Kuwerską z łódzkiego i sklasyfikowana została w przedziale 33-40.
          Tak Jurek, jak i Dominika dobrą grą pokazali, że przy szczęśliwszym losowaniu stać ich na lepsze miejsca w następnych tego typu zawodach.

                                   Podium było tuż, tuż.
           W sobotę w Błażowej w Grand Prix Podkarpacia Żaków 6-sobowa reprezentacja Arki pod opieką Grzegorza Przybysza i Janusza Doktora w gronie 47 chłopców i 27 dziewczynek zaprezentowała już spore umiejętności i osiągnęła wyniki:
Chłopcy:
4. Krystian Kołodziej, 10. Marcin Doktor, 33. Patryk Przybysz i Dawid Gumieniak
Dziewczęta:
4. Paulina Przybysz, 14. Wiktoria Misiak.
            Są to bardzo dobre wyniki, bo poza Paulinką, pozostali nasi zawodnicy będą żakami jeszcze w następnym sezonie.

                                   AZS Politechnika Rzeszów dwa razy górą w lidze
            Porażką zakończył się wyjazd drużyny Arki II do Rzeszowa na mecz rozpoczynający rozgrywki V ligi. Młodzi zawodnicy trenujący w szkółce tenisowej Trio działającej przy AZS Rzeszów zdecydowanie pokonali naszą młodą drużynę 10:1. Jedyny punkt dla naszej drużyny zdobył Dominik Stańko.
            Kilka dni wcześniej starsi zawodnicy AZS Rzeszów również na swoim obiekcie w meczu III ligi pokonali drużynę Arki I w stosunku 10:7.
Punkty dla łętowskiej drużyny zdobyli: Jerzy Baran – 3, Patryk Misiak – 2, a Paweł Kida i Kamil Klocek po 1 punkcie.
            Specjalnością Jurka Barana staje się wygrywanie z trenerami kadry wojewódzkiej. We Frysztaku pokonał byłego trenera Feliksa Kordysia, a w Rzeszowie obecnego Karola Paśko.