Łukasz Madej w czołówce 1 GP Podkarpacia seniorów

08.11.2020
W Nowej Sarzynie 32 mężczyzn 10 kobiet rozegrano I Grand Prix Podkarpacia seniorów. Arkę reprezentowało 7 zawodników. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.
Na początku rywalizowano w 8 czteroosobowych grupach.
Kamil Kocek, Michał Klocek, Łukasz Madej i Dominik Stańko wygrali po 2 mecze i po jednym przegrali, co dało im 2 miejsca w grupach i awans do fazy pucharowej.

Natomiast Krzysztof Klocek, Patryk Misiak i Grzegorz Rurak wygrali po jednym meczu i po 2 przegrali, co dało im 3 miejsce w grupie i miejsce w przedziale 17-24 w całym turnieju.
W fazie pucharowej Kamil, Michał i Dominik przegrali swoje pierwsze mecze i zostali sklasyfikowani w przedziale 9-16.
Najdłużej w turnieju walczył Łukasz Madej. Niespodziewanie 3:0 pokonał Rafała Stąpora, później po zaciętym pojedynku przegrał 2:3 z Michałem Jurczakiem.
W walce o miejsca w przedziale 5-8 znów sprawił niespodziankę wygrywając 3:0 z Damianem Korczakiem i w meczu o miejsca 5-6 po zaciętym pojedynku uległ wychowankowi Arki Krystianowi Kołodziejowi 2:3 (w piątym secie 12:14). Miejsce 6 jest dużym sukcesem Łukasza, ale przy odrobinie szczęścia mogło być jeszcze wyższe.
Awans do I GP Polski wywalczył Szymon Kolasa, który zdecydowanie wygrał wszystkie mecze. Jedynym zawodnikiem, który wygrał z nim seta był nasz Krzysztof Klocek.