Wyczerpujący obóz i turniej poza nami

25.08.2019
Miniony tydzień dla tenisistów stołowych Arki, to czas intensywnych i wyczerpujących treningów w ramach obozu sportowego prowadzonego na obiektach MOSiR-u  w  Nowej Sarzynie przez współpracującego od dawna z nami pana Jarosława Antosiaka z Dubiecka.

Codzienne zajęcia na orliku, 2 treningi przy stołach plus zajęcia na basenie wzmacniały sprawność fizyczną, ale przede wszystkim podnosiły umiejętności techniczne naszych starszych zawodników.

W tym czasie młodsi kandydaci na mistrzów tenisa stołowego pod okiem Jana Suma trenowali w klubowej salce przy plebani w Łętowni.
W środę w ramach regeneracji organizmu młodsi i starsi uczestniczyli w rekreacyjnym wypadzie nad piękne Jezioro Białe (okolice Włodawy).
Natomiast wczoraj w sobotę Arka po raz szósty zorganizowała Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu „Nowa Sarzyna 2019”.
Prawie 100 zawodników, z których najmłodszy liczył 7, a najstarszy 69 lat, rywalizowało w trzech kategoriach kobiecych i pięciu męskich. Poziom w wielu grach bardzo wysoki, bo wśród uczestników zawodów byli zawodnicy grający w I i II lidze, a także uczestnicy ostatnich Mistrzostw Europy kadetów i juniorów. Byli też zawodnicy ze Szczytnik (Małopolska) i Sandomierza.
Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Nowej Sarzyny Pan Andrzej Rychel.
Po pięciogodzinnych zmaganiach sprawnie sędziowanych przez znanych w Polsce arbitrów Panów Jakuba Kordysia i Marka Worka ustalono kolejność i przystąpiono do wręczania najlepszym pucharów, dyplomów i nagród ufundowanych przez Starostę Leżajskiego Pana Marka Śliża i Burmistrza Nowej Sarzyny Pana Andrzeja Rychla.
A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii i miejsca zawodników Arki:
Żaczki:
1. Jakubczyk Weronika (Szczytniki), ...   6. Chmiel Nikola, 7. Klocek Celina.
Żacy:
1. Kukla Karol (Dębica), ...    6. Przybysz Przemysław, 8. Stańko Dominik, 12. Kolano Karol.
Młodziczki:
1. Hawro Kinga (Rzeszów),  2. Bochenek Kamila, 4. Szuba Magdalena, 7. Baran Julia,
8. Madej Anna.
Młodzicy:
1. Flaumenhaft Szymon (Jarosław), ...  4. Sieńko Łukasz.
Kadetki i starsze:
1. Brzyska Anna (Jarosław), ...  5. Jędrek Julia, 7 Madej Faustyna.
Kadeci i juniorzy:
1. Kołodziej Krystian (Arka/Rzeszów), ...  10. Szczepański Kamil.
Seniorzy:
1. Białek Artur (Jarosław), 2. Klocek Kamil (Rzeszów, wychowanek Arki), ...
7. Misiak Patryk, 8. Klocek Michał, 9. Stańko Dominik, 10. Baran Jerzy, 11 Rurak Grzegorz.
Weterani:
1. Flaumenhaft Jacek (Szówsko), ...  9. Klocek Krzysztof.
Statuetkę dla najmłodszego zawodnika otrzymał zawodnik Arki Przemek Przybysz (7 lat).