Medale i bardzo dobra gra naszych młodych zawodników w Jarosławiu

02.06.2019
Wczoraj w ramach „Dnia Dziecka z Piłeczką” w Jarosławiu rozegrano:
- Mistrzostwa Podkarpacia Skrzatów (rocznik 2010 i młodsi),
- II Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o puchar PZTS (młodzicy i żacy).
Wyniki zawodników Arki:

a) mistrzostwa skrzatek (wystartowało 35 dziewczynek):
Nikola Chmiel:
17 miejsce w singlu - pokonała 2:0 Amelię Ladę z Dębicy i przegrała 0:2 po wyrównanej grze z Leną Gac z Łęk Dukielskich (Lena zdobyła złoty medal) i 1:2 z Weroniką Sapa z Kąkolówki,
5 miejsce w deblu – Nikola i Amelia Lada pokonały 2:0 parę Kumięga/Kalita i przegrały 0:2 z parą która zdobyła złoty medal Makar (Przemyśl)/Kramek (Stalowa Wola).
b) mistrzostwa skrzatów (wystartowało 35 chłopców)
Bartosz Stańko:
9 miejsce w singlu,
3 miejsce (brązowy medal) w deblu w parze z Przemkiem Przybyszem.
Przemysław Przybysz:
17 miejsce w singlu,
3 miejsce (brązowy medal) w deblu w parze z Bartkiem Stańko.
Złoty medal zdobyli zdecydowani faworyci Dębski/Kozak z Ustrzyk Dolnych. Bartek i Przemek po wyrównanej grze przegrali z nimi w półfinale 1:2.
c) II Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o puchar PZTS (wystartowało 27 dziewczynek)
Kamila Bochenek:
3 miejsce – w fazie grupowej wygrała wszystkie 3 mecze, a w fazie pucharowej pokonała 3:0 Zuzannę Życzyńską ze Stalowej Woli i 3:1 Maję Mazur z Kraśnika, w półfinale przegrała 0:3 z Kingą Hawro z Jarosławia i w meczu o 3 miejsce pokonała 3:0 Maję Kozak z Przemyśla
Magdalena Szuba:
9 miejsce – w fazie grupowej wygrała wszystkie 3 mecze, a w fazie pucharowej w pierwszym meczu po dramatycznym meczu przegrała 2:3 z Mają Warowną z Gózdu (lubelskie).
Imprezie „Dzień Dziecka z Piłeczką” jarosławscy działacze na czele z wiceprezesem PZTS Panem Kamilem Dziukiewiczem nadali piękną oprawę. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek w postaci pizzy i pamiątkowy gadżet. Natomiast najlepszym zawodnikom cenne nagrody wręczali honorowi goście, jak np. wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata Pan Leszek Kucharski oraz Starosta Jarosławski Pan Tadeusz Chrzan.
Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy rodzicom: Teresie Szuba, Ewie i Grzegorzowi Przybysz oraz Arturowi Chmiel za transport i opiekę, a Grzegorzowi Rurakowi za pomoc trenerską.