Trzy razy 9 miejsce Krystiana na MP kadetów w Bilczy

05.05.2019
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Kadetów rozegrane w dniach 02-05.05.2019 r. w pod kieleckiej Bilczy zgromadziły 64 najlepsze polskie kadetki i tyle samo kadetów. Wśród nich był reprezentant Arki ŁętowniaKrystian Kołodziej.
Nasz zawodnik potwierdził, że ma spory talent, bo mimo, że w klubie trenuje tylko 3 razy w tygodniu, to należy do czołówki polskich kadetów.

W Bilczy trzy razy wywalczył miejsce w przedziale 9-16.
W turnieju singlowym pokonał 4:0 Rogozińskiego z Nysy (opoolskie), 4:3 Kosteckiego z Piaseczna (mazowieckie) i przegrał 0:4 z Kosmalem z Limanowej (małopolskie). Jego ostatni rywal, to nr 2 listy rankingowej i drugi zawodnik Mistrzostw Polski.
W turnieju par mieszanych (mikstów) za partnerkę Krystian miał Annę Cyrwus z Nowego Targu. W pierwszym meczu pokonali 3:0 parę Szczepański (Warszawa)/Pawłowska (Gostynin). W drugim wygrali 3:1 z Należytym (Piaseczno)/Czubakowska (Płock). W kolejnym przegrali 1:3 z parą Redzimski (Grodzisk Maz.)/Sztwiertnia (Kraków) - nr 1 listy startowej.
W turnieju deblistów partnerem naszego zawodnika był Maksymilian Alot z Gdańska. W pierwszym meczu wygrali 3:0 z parą Kaptur (Janik)/Gumuła (Porzecze), niestety w drugim po zaciętej walce przegrali 2:3 z podkarpacką parą z Dukli – Sporek/Olbrycht.
Jak na warunki i częstotliwość treningów tenisistów stołowych Arki, wyniki Krystiana Kołodzieja i styl w jakim je osiągnął trzeba uznać za bardzo dobre.