Igrzyska Dzieci – medal był blisko

03.04.2019
Po eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych prawo startu w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci wywalczyło sobie 12 drużyn dziewcząt i tyle samo chłopców. Wśród nich pod opieką Pani Edyty Stalica drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Łętowni: Kamila Bochenek, Magdalena Szuba i Julia Baran.

W poniedziałek w pierwszej rundzie nasze zawodniczki miały wolny los.

W drugiej 3:0 pokonały mocną drużynę z Korzeniowa.
W meczu o finał zagrały z uczennicami SP Sióstr Niepokalanek z Jarosławia. Niestety przegrały 2:3. W decydujących momentach zabrakło szczęścia.
By myśleć o brązowym medalu trzeba było pokonać koleżanki z Kąkolówki, z którymi w zawodach rejonowych wygrały. Kluczem do zwycięstwa było wygranie debla. Niestety naszych zabrakło „zimnej głowy” i znów mecz zakończył się wynikiem 2:3. Trzeba dodać, że Madzia Szuba grała w tym turnieju z obolałym gardłem.
W meczu o piąte miejsce po raz drugi pokonały 3:0 drużynę z Korzeniowa.
Cała nasza drużyna będzie mogła startować w tej samej kategorii w przyszłym roku. Rok temu były na 9 miejscu, teraz są na 5 miejscu, więc może za rok wrócą z medalami.
W przyszłym tygodniu Kamilka Bochenek wyrusza do Brzegu Dolnego, gdzie będą rozgrywane Mistrzostwa Polski Młodzików. Do faworytek nie będzie zaliczana, ale na pewno każdej rywalce postawi trudne warunki.