Łukasz Madej piąty w MW seniorów

16.02.2019
W niedzielę 10 lutego w Brzostku rozegrano Mistrzostwa Podkarpacia seniorów. Wśród 45 mężczyzn Arkę reprezentowało 6 zawodników.
Mistrzem Podkarpacia został Mateusz Czernik (Kolping Jarosław).

Z naszych tenisistów najlepiej spisali się Łukasz Madej, Krystian Kołodziej i Michał Klocek.

Łukasz wywalczył 5 miejsce.

W pierwszej rundzie miał wolny los, ale w kolejnych trzech meczach na jego drodze stawali kolejni zawodnicy KSTS Krosno. W pierwszym meczu pokonał 3:1 Bartłomieja Wiśniewskiego, w drugim 3:2 Piotra Krukara i dopiero w ćwierćfinale przegrał 1:3 z drugoligowcem Michałem Jurczakiem.
Nasz kadet - Krystian zajął 13 miejsce.
W pierwszym meczu sensacyjnie pokonał 3:2 zawodnika i trenera Kolpingu Jarosław, a jednocześnie działacza PZTS Kamila Dziukiewicza, w drugim 3:0 Pawła Zająca (Bartek Dębowiec), a kolejnym przegrał 2:3 z Dawidem Pelczarem (AZS Rzeszów).
W turnieju pocieszenia pokonał 3:1 Grzegorza Poliniewicza i przegrał 2:3 z Jackiem Flaumenhaftem (obaj z drugoligowego Olimpu Łęki Dukielskie).
Michał wywalczył 17 miejsce.
Też sprawił niespodziankę wygrywając 3:2 z drugoligowcem z Dukli – Jackiem Gałuszką.
Pozostali nasi reprezentanci zostali sklasyfikowani na miejscach;
25 – Grzegorz Rurak, 33 – Dominik Stańko i Krzysztof Klocek.
W najbliższym czasie zostaną rozegrane Mistrzostwa Podkarpacia Młodzieżowców, w których liczymy na dobre miejsce Łukasza Madeja.
Czwórka arkowiczów przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry województwa młodzików i kadetów we Frysztaku. Są to: Kamilka Bochenek, Magdzia Szuba, Łukasz Sieńko i Krystian Kołodziej.