Małe podsumowanie 2018 roku

30.12.2018
Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Arka działający przy Parafii Rzymsko-Katolickiej w Łętowni zakończył rok 2018 bardzo pozytywnym bilansem.
Ponad 30 osób w wieku od 6 do 19 lat było objętych zajęciami, które rozwijały umiejętności sportowe, kształtowały pozytywne cechy charakteru, umożliwiały wyjazdy na turnieje sportowe, najlepszym udział w obozach sportowych.
Nie brakowało też, szczególnie w trakcie wakacji, zajęć rekreacyjnych.

Były liczne sukcesy sportowe. Zawodnicy Arki zdobyli w 2018 roku 12 medali Mistrzostw Podkarpacia, w tym 2 złote.
Liczna grupa naszych tenisistów wywalczyła prawo gry w Mistrzostwach Polski: 
Kadeci Krystian Kołodziej i Marcin Doktor reprezentowali nas w Luboniu k. Poznania, juniorzy Łukasz Madej, Michał Klocek i Dominik Stańko w Krośnie,
a żaczka Kamila Bochenek w Kraśniku.
Dzięki ich dobrej grze nasz klub zdobył ponad 17 punktów we Współzawodnictwie Sportu Młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu w Warszawie. To jest najlepszy wynik w 17-letniej historii Arki.
Działalność klubu nie była by możliwa bez wsparcia finansowego, jakie od wielu lat otrzymujemy od Gminy Nowa Sarzyna, od Powiatu Leżajskiego, od naszego niezawodnego sponsora Pana Janusza Janika, od mieszkańców Łętowni i Wólki Łętowskiej przekazujących nam metalowy złom.
Do prowadzenia zajęć treningowych potrzeba odpowiednich lokali. Od początku istnienia klubu korzystamy z salki tenisowej, którą udostępnił nam ksiądz Proboszcz Stefan Śnieżek, a także z obiektów szkolnych w Wólce Łętowskiej i Łętowni, gdzie rozgrywamy też mecze ligowe.
Wszystkim, którzy wspierali nas w 2018 roku finansowo, lokalowo i w każdej innej formie, dziękujemy i życzymy wielu łask Bożych w Nowym 2019 Roku.

A oto, jaki starty czekają tenisistów stołowych Arki w styczniu 2019 roku:
6 stycznia w Nowej Sarzynie – 3 Grand Prix Podkarpacia seniorów,
13 stycznia – mecze III ligi i V ligi z Kielnarową,
20 stycznia – mecz III ligi z AZS Rzeszów i V ligi z Tyczynem,
27 stycznia – mecz III ligi z Niżną Łąką i V ligi z Wolą Małą