Krystian i Marcin na podium w Kraśniku

16.12.2018
W dniach 15-16 grudnia w Kraśniku rozgrywany był III Turniej Świąteczny w tenisie stołowym. Wśród blisko 200 uczestników z Polski i Ukrainy byli zawodnicy Arki:
żak – Janusz Baran, młodziczki – Kamila Bochenek oraz Magdalena Szuba, młodzik – Łukasz Sieńko, kadeci – Marcin Doktor i Krystian Kołodziej.

W sobotę od rana do późnych godzin wieczornych rozgrywano eliminacje mające wyłonić po 8 zawodników do niedzielnych finałów.
Wszyscy nasi zawodnicy walczyli dzielnie, ale tylko Krystian Kołodziej i Marcin Doktor wywalczyli awans do gier niedzielnych. Jeszcze Łukasz Sieńko miał cień szansy w meczu barażowym, ale miał być on rozgrywany bardzo późno i zrezygnowaliśmy z czekania.
Kamilce i Madzi do awansu zabrakło jednego zwycięstwa.
W niedzielę w meczach ćwierćfinałowych Krystian pokonał 3:0 Mateusza Nosala (Jarosław), a Marcin pokonał 3:2 Bartosza Frączka (Ropczyce).
W półfinale doszło do pojedynku Arka Łętownia – Niedrzwica Duża (lubelskie).
Krystian wygrał 3:1 z Arturem Słomką, a Marcin przegrał 1:3 Patrykiem Bieleckim.
W finale po pięknym zaciętym pojedynku Krystian też przegrał 1:3 z Bieleckim.

Zatem wśród kadetów 1 miejsce zajął Patryk Bielecki, 2. Krystian Kołodziej, 3-4. Marcin Doktor i Artur Słomka.
Warto nadmienić, że Patryk Bielecki, to aktualnie 5 zawodnik w rankingu polskich kadetów i 15 wśród juniorów. Najlepsi otrzymali nagrody i efektowne puchary.
Zawodnicy z ukraińskiego Łucka zaprezentowali wysokie umiejętności i to było główną przyczyną braku awansu do niedzielnych zmagań naszej Kamilki.
W sobotę organizatorzy wszystkim zawodnikom ufundowali bezpłatny, smaczny obiad.