Krystian w czołówce 1 GP Polski kadetów w Krakowie

15.10.2018
Dwóch zawodników reprezentowało Arkę na 1 Grand Prix kadetów w Krakowie. W piątek 94 chłopców w turnieju eliminacyjnym rywalizowało o 16 miejsc dających przepustkę  do sobotnio-niedzielnego turnieju głównego. Wśród nich  Marcin Doktor.
Fazę grupową nasz zawodnik zaliczył beż porażki.

Jednak w fazie pucharowej Marcin miał podwójnego pecha: 1) trafił w losowaniu na jednego z faworytów eliminacji - Jankowskiego z Ostródy, 2) po ładnej i emocjonującej grze przegrał z nim 2:3 (w decydującym secie prowadził 9:6). Zatem w sobotę mógł tylko oglądać rywalizację 64 najlepszych polskich kadetek i 64 kadetów, w tym kolegę klubowego Krystiana Kołodzieja.
Faza grupowa dla naszego zawodnika była bardzo dramatyczna, bo by awansować do kolejnej rundy Krystian musiał ostatni mecz wygrać. Rywal prowadził już 2:0, ale 3 kolejne sety wygrał Krystian. Trzech zawodników uzyskało po 2 zwycięstwa i po jednej porażce. O awansie dwóch z nich do dalszych gier zadecydowały sety.
W fazie pucharowej mecz z nieco wyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Żelengowskim z Zielonej Góry był znów bardzo emocjonujący. Niestety Krystian przegrał go 3:4 i pozostała mu rywalizacja w turnieju pocieszenia o miejsca 9-32.
W ostatnim sobotnim meczu nasz zawodnik pokonał 3:0 Trzaskowskiego z Nadarzyna.
W niedzielę znów emocjonujące i wyczerpujące 2 mecze. Oba wygrane. Pierwszy 3:2 z Należytym z Piaseczna, drugi w takim samym stosunku z Michną z Sierakowic (kuj. pom.).
Zmęczenie fizyczne i psychiczne oraz siła gry kolejnych rywali spowodowała, że dwa ostatnie mecze przegrał po 0:3 z Bieleckim z Niedrzwicy (lubelskie) i Michałem Olbrychtem z Dukli.
Ostateczny bilans jest bardzo dobry, bo turniej zaczynał na 18 miejscu listy startowej, a skończył na 12 miejscu.

W krakowskim turnieju zwyciężyli: wśród dziewcząt Zuzanna Wielgos (AZS Rzeszów), a wśród chłopców Mateusz Zalewski (Zielona Góra - Drzonków).
Aż 6 chłopców z Podkarpacia, w tym Krystian, zapewniło sobie tzw limit, czyli start w grudniowym 2 GP Polski w Jastrzębiu Zdroju. Marcin będzie szukał swojej szansy w grach eliminacyjnych.
Dziękujemy Burmistrzowi Nowej Sarzyny za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwy był nasz udział w tym zawodach.
PS. Podczas sobotnich gier odwiedziły nas dwie rodaczki-krakowskie studentki I roku: Agata Gumieniak z Wólki Łętowskiej (Uniwersytet Ekonomiczny) i jej koleżanka z Majdanu Łętowskiego (AGH).