Wysokie zwycięstwo Arki II w piątej lidze

07.10.2018
W sobotę porażka 4:10 Arki w wyjazdowym meczu III ligi ze wzmocnionymi zawodnikiem II ligi Karpatami Krosno.
W niedzielę w Łętowni wysokie zwycięstwo 17:1 Arki II w pierwszym meczu V ligi z drużyną Strażaka Sośnica.


Chyba zwycięstwo naszej Arki I w pierwszym meczu III ligi z Brzostkiem spowodowało, że w Krośnie Karpaty II przeciwko naszej drużynie w sobotę wystawili Michała Jurczaka - czołowego zawodnika Karpat I grających w II lidze.
Mimo ambitnej postawy (3 mecze przegrane 2:3) mecz zakończył się wynikiem 4:10.
Bilans punktowy zawodników Arki:
Krystian Kołodziej – 3,5 pkt, Łukasz Madej – 0,5 pkt, Michał Klocek i Dominik Stańko – 0 pkt.
W niedzielę natomiast w Łętowni Arka II rozpoczęła zmagania V ligowe drużyna, której celem jest awans do IV ligi. Nasi zawodnicy: Patryk Misiak, Łukasz Smycz, Grzegorz Rurak i Marcin Doktor rozgromili weteranów tenisa stołowego Strażaka Sośnica 17:1.
Wszyscy tenisiści Arki zdobyli komplet, czyli 4,5 pkt, tylko Marcin Doktor pozwolił gościom zdobyć 1 honorowy punkt.
Cieszy rosnąca forma Patryka Misiaka i Łukasza Smycza, czyli tych, którzy po kilku latach przerwy wrócili do gry w naszym klubie.
W niedzielę w Nowej Sarzynie rozgrywane było 1 Grand Prix Podkarpacia żaków (rocznik 2008 i młodsi). Choroba i inne przyczyny spowodowały, że Arkę reprezentowali dwaj dużo młodsi od swych rywali Przemek Przybysz (rocznik 2012) i Bartek Stańko (2010).
Jak na swój wiek pokazali się z dobrej strony, Przemek nawet wygrał jeden mecz, ale na sukcesy w ich przypadku jeszcze trzeba poczekać.
W turnieju zwyciężyli: Amelia Kukla i Piotr Nykiel - obydwoje z Dębicy.
Już w środę o 18,00 trzecioligowcy grają w Nowej Sarzynie kolejny mecz z Kolpingiem Jarosław, bo od piątku Marcin Doktor i Krystian Kołodziej będą walczyć o jak najwyższe miejsca w 1 Grand Prix Polski kadetów w Krakowie.