Rekordowa liczba uczestników V TOS „Nowa Sarzyna 2018”

28.08.2018
Pod patronatem posła na Sejm RP Jerzego Paula, Starosty Leżajskiego Marka Śliża i Burmistrza Nowej Sarzyny Andrzeja Rychla rozegrano V Turniej Otwarcia Sezonu „Nowa Sarzyna 2018” w tenisie stołowym. Rekordowa liczba 112 uczestników, w tym grupa zawodników z Małopolski, woj. świętokrzyskiego, lubelskiego i warmińko-mazurskiego.

Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego w lipcu Henryka Oleksiuka - wybitnego sędziego i działacza PZTS i POZTS, który wielokrotnie sędziował turnieje w Nowej Sarzynie.
Poseł Paul i Burmistrz Rychel dokonali oryginalnego otwarcia turnieju poprzez rozegranie seta, w którym rolę arbitra pełniła Natalia Sztaba – sołtys Wólki Łętowskiej.
Rywalizowano w 6 kategoriach wiekowych. A oto najlepsze „szóstki” i pozostałe miejsca zawodników Arki:
Młodziczki:
1.    Stala Sylwia – Tarnobrzeg,
2.    Hawro Kinga – Jarosław,
3.    Kłak Dagmara – Jarosław,
4.    Bochenek Kamila – Arka,
5-6. Żygadło Julia – Łopuszka Wielka,
       Wiktor Julia – Ropczyce,
9-12. Szuba Magdalena.
Kadetki i starsze:
1.    Brzyska Anna – Jarosław (aktualna mistrzyni Polski młodziczek),
2.    Stachniak Martyna – Przemyśl (aktualna mistrzyni Polski kadetek),
3.    Dereń Urszula – Krościenko Wyżne,
4.    Leboda Klementyna – Gm. Leżajsk,
5-6. Gołąb Martyna – Przemyśl,
       Buczek Patrycja – Krościenko Wyżne,
7-8. Przybysz Paulina,   13-14. Jędrek Julia.
Młodzicy:
1.    Jadam Dawid – Jarosław,
2.    Brud Szymon – Jarosław,
3.    Frączek Michał – Ropczyce,
4.    Flaumenhaft Szymon – Jarosław,
5-6. Leboda Mikołaj – Gm. Leżajsk,
       Zieliński Alan – Jarosław,
7-8. Różycki Mateusz i Sieńko Łukasz,  13. Przybysz Przemysław.
Kadeci-juniorzy:
1.    Kołodziej Krystian – Arka
2.    Stańko Dominik – Arka,
3.    Frączek Bartosz – Ropczyce,
4.    Doktor Marcin – Arka,
5-6. Klocek Michał – Arka,
       Wilisowski Adrian – Brzostek,
17-21. Sałęga Jakub.
Seniorzy:
1.    Zelinka Jakub (Słowak) – Jarosław,
2.    Kuźmicz Jakub – Ostróda,
3.    Klocek Kamil – AZS Rzeszów,
4.    Tetla Tomasz – Przyszów,
5-6. Sroczyński Mateusz – Koprzywnica,
       Gratkowski Artur – Sanok,
7-8. Rurak Grzegorz,  9-12. Misiak Patryk
Weterani:
1.    Haduch Mariusz – Sanok,
2.    Antosiak Daniel – Krosno,
3.    Flamenhaft Jacek – Szówsko,
4.    Kolodczejczyk Piotr – Rogi
5-6. Nastyn Mariusz – Sanok,
       Sum Grzegorz – Brzozów,
13-16. Klocek Krzysztof

Dodatkowo nagrodzono:
najlepsze żaczki: Hawro Kingę, Wiktor Julię oraz Maciałek Natalię
żaków: Frączka Michała, Flaumenfafta Szymona, Zielińkiego Alana
i najmłodszych uczestników turnieju:
Przemka Przybysza (6 lat) – Arka i Lenkę Antosiak (9 lat) – Dubiecko.

Natomiast wiklinowy kosz był wyrazem podziękowań zawodników i działaczy Arki Łętownia dla Pana Janusza Janika – prezesa Firmy Handlowo-Budowlanej z Rudy Łańcuckiej za wieloletnie sponsorowanie ich działalności.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowy breloczek i długopis.
Dziękujemy fundatorom pucharów i nagród: samorządowi Gminy Nowa Sarzyna i Starostwa Powiatowego w Leżajsku, Panu Posłowi Paulowi, firmie „Janik” oraz POZTS w Rzeszowie oraz dyrektorowi i pracownikom MOSiR w Nowej Sarzynie za dużą pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów.