Bardzo dobra gra kadetów Arki, ale ...

24.09.2017
W dniach 22-24 września w Krośnie rozegrano 1 Grand Prix Polski kadetów (rocznik 2003 i młodsi).
Przyjechało z całej Polski ponad 120 najlepszych chłopców i prawie tyle samo dziewcząt.
Arkę reprezentowali Krystian Kołodziej i Marcin Doktor (obaj z rocznika 2004).

Musieli startować w piątkowych eliminacjach.

Fazę grupową przeszli, jak burza.
Krystian pokonał wszystkich trzech rywali bez straty seta, Marcin spisał się podobnie, bo przegrał tylko 2 sety.
O awansie do sobotnio-niedzielnego turnieju głównego decydował już tylko jeden mecz z wylosowanym zawodnikiem, który zajął 2 miejsce w innej grupie.
Krystian znów wygrał 3:0, natomiast Marcin przegrał 1:3 z bardzo dobrze grającym Maciejem Kołkiem z Wojaszówki.
W sobotę Krystian Trafił do mocnej i wyrównanej grupy. Zagrał bardzo dobrze. Miał kilka setów, w których prowadził 10:7 lub 10:8, ale wtedy szczęście zaczęło sprzyjać jego rywalom.
O zaciętości tych gier świadczą wyniki setów:
z Czerneckim (Płock) – 10:12, 9:11, 12:14,
ze Sporkiem (Dukla) – 10:12, 10:12, 9:11,
z Lewaszkiewiczem (Kostrzyń n. Odrą) – 6:11, 7:11, 11:8, 9:11.
Na koniec w meczu o 49 miejsce pokonał 3:0 Wnęka (Strzelin).
Po tym co pokazali nasi zawodnicy w Krośnie, jest uzasadniona nadzieja na lepsze efekty ich startu w 2 GPP pod koniec listopada w Wałbrzychu.