W Nowej Sarzynie rozegrano 1 Grand Prix Podkarpacia

08.09.2017
W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie nastąpiła dziś inauguracja wojewódzkich turniejów tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Podkarpacia.
O punkty rankingowe i awans do GP Polski rywalizowały kadetki i kadeci.
Arkę reprezentowali Krystian Kołodziej, Marcin Doktor, Jakub Sałęga i Wiktoria Kolano. W poprzednim sezonie wszyscy byli jeszcze młodzikami.

A oto wyniki:

Kadetki:

1. Brzyska Anna - PKS Kolping Jarosław,  2. Hajduk Martyna - NURT Przemyśl,  3. Wątor Oliwia - Strzelec Frysztak.

Nasza jeszcze młodziczka Wiktoria Kolano zajęła 26 miejsce.

Kadeci:

1. Krukar Piotr - Krosno,  2. Chmielowski Jakub - Nurt Przemyśl,  3. Olbrycht Michał - Dukla.

Z zawodników Arki bardzo dobrze zagrał Krystian Kołodziej i zajął 7 miejsce. Natomiast trochę poniżej swoich możliwosci zagrał Marcin Doktor i zajął odległe 25 miejsce. Młodzik Jakub Sałęga zajął 33 miejsce.

W kolejny weekend też w Nowej Sarzynie 1 GP Podkarpacia rozegrają młodzicy (w sobotę) i juniorzy (w niedzielę).
Ranking, jaki pojawi się w każdej kategorii wiekowej po trzech takich turniejach, zadecyduje o tym, kto będzie miał prawo gry w Mistrzostwach Podkarpacia i Mistrzostwach Polski i o rozstawieniu w tych imprezach.