SP Wólka Łętowska na 9 miejscu w Memoriale A. Grubby w Sopocie

12.06.2017
Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Wólce Łętowskiej w sobotę i niedzielę w Sopocie dzielnie walczyła w finale XI Memoriału Andrzeja Grubby. Wystartowało tam 31 drużyn szkolnych z całej Polski (po 2 z eliminacji wojewódzkich).

Drużynie złożonej z zawodników trenujących w Arce nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego wyczynu, czyli wywalczenia 4 miejsce.

Krystian Kołodziej, Marcin Doktor i Łukasz Sieńko, to mocna drużyna, ale w fazie grupowej trafili na jedną z najmocniejszych drużyn SP 4 Strzelin, z rewelacją ostatnich Mistrzostw Polski młodzików - Stanisławem Wnękiem.

Wólka Łętowska pokonała 3:1 SP 2 Włodawa i 3:1 SP Otyń (lubuskie) i w walce o 1 miejsce w grupie, dające awans do gier o miejsca 1-8, przystąpiła do meczu ze Strzelinem. Było wiadomo, że kluczem do zwycięstwa było pokonanie lidera rywali przez Krystiana lub Marcina. Krystian zaczął dobrze wygrał zdecydowanie pierwszego seta. Zdecydowanie przegrał drugiego. Gdy w trzecim prowadził 10:6, wydawało się, że cel osiągnęliśmy. Niestety sport uczy pokory. Set ten i następny został przegrany. Marcin też przegrał z Wnękiem 1:3. W takim samym stosunku Wólka przegrała cały mecz.

Drugie miejsce w grupie skutkowało grą tylko o miejsca 9-16 w fazie pucharowej.

Nasza drużyna pokonała wszystkich trzech rywali:

3:1 Kołaczkowo (kuj-pom), 3:2 Ligota (śląskie), 3:1 Łasin (kuj-pom)  i wywalczyła 9 miejsce.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra naszych zawodników, a szczególnie Krystiana Kołodzieja, który w całym turnieju przegrał (pechowo) tylko jedną grę z najlepszym zawodnikiem Memoriału - Stanisławem Wnękiem.

I jeszcze ciekawostka - Krystian w Sopocie pokonał 3:0 Papieża Franciszka z Otynia.

W Memoriale poświęconym pamięci Andrzeja Grubby - najlepszego polskiego tenisisty stołowego - zwyciężyła podkarpacka drużyna SMS Jarosław, a nasi rywale z grupy, czyli zawodnicy ze Strzelina zajęli 3 miejsce.

W sobotę wszystkich uczestników zawodów czekała atrakcja w postaci rejsu statkiem pirackim po Zatoce Gdańskiej.